Veřovští lyžaři už zahájili svou sezónu

30. 9. 2013

Lyžařskému klubu Veřovice se od konce roku 2012 podařil „husarský“ kousek při rozšiřování členské základny. Všechno začalo tím, že výbor LKVE nebyl spokojen s faktem, že stále klesá počet závodníků v žákovských kategoriích (jak u nás tak v rámci celého kraje). Byl ustaven trenérský kolektiv, který se skládá z bývalých závodníků a osob ochotných věnovat svůj volný čas práci s dětmi:

Ilona Koňaříková – bývalá učitelka
Šárka Kociánová – zaměstnaná
Eva Hrivňáková – zaměstnaná
Viktor Polášek – student
Roman Křížek – živnostník, zapojuje se hlavně v zimních měsících

Trenéři mají k dispozici určité hodiny v tělocvičně základní školy a část tréninků v létě, nebo pokud není sníh, probíhá v přírodě. Jedná se o následující kolektiv děti, které jsou v kategorii předžáků nebo žáků už od roku 2012 a část se do tréninků zapojila v letošním roce:

POP Ondra, rok nar.2010
POP Filip, rok nar. 2008
MARKOVÁ Beáta r.n 2006
NOVÁKOVÁ Anička r.n. 2006
ŠMÍD Patrik r.n.2007
BERÁNEK Ondra r.n. 2006
POKORNÝ Jiří, r.n. 2004
NOVAK Nikol r.n. 2005
NOVÁK Ondra r.n. 2004
BERÁNKOVÁ Adéla r.n. 2003
SAZOVSKÝ Jakub r.n. 2003
PIEŠ Dalibor r.n. 2003
SMETANOVÁ Annemarie r.n. 2002
ŠUMŠALOVÁ Hana r.n. 2000
PLEŠEK David r.n. 2001
POKORNÝ Jakub r.n. 2001
NĚMEC Jakub r.n. 2001
GOLD Martin r.n. 2001
SAZOVSKÁ Lucie r.n. 2000

Mladí závodníci začali svou sezónu od 21.8.2013, kdy měli na lyžařské chatě třídenní soustředění. Tady se pod vedením trenérů a p. Ilony Tobiášové, která se starala o žaludky dětí, zaměřili na pobyt ve sportovním kolektivu, dělali výlety do okolí a hlavně se už věnovali tréninkům na suchu. Protože naše obec se geograficky nachází přímo na hranici mezi Moravskoslezským a Zlínským krajem, vycházeli jsme při plánování přípravy s účastí na přespolních závodech, které jsou pro nás nejbližší a s dětmi nejlépe dostupné. Vytipovali jsme tedy 5 závodů z toho tři ve Zlínském kraji (Zubří, Valašské Meziříčí a Kněhyně) a dva v našem kraji (Frenštát p.R. a samozřejmě Veřovice).

Opravdová sezóna, zatím jen v rámci „Přespolních běhů“, začala dne 15.9. závodem v Zubří „Běh okolo Soliska“. Z našeho lyžařského klubu se zúčastnilo celkem 12 dětí. Výsledky našich závodníku byly nad očekáváním, získali jsme 2x 1. místo, 9x umístění do desítky a jedno umístění na 11 místě.

Další měření sil okusili naši mladí závodníci v  počtu 18 na „přespoláku“ ve Valašském Meziříčí pod názvem „Běh Vrchovinou“, který se konal dne 22.9. Tohoto závodu se aktivně zúčastnila i jedna maminka našeho závodníka a umístila se na krásném 2. místě. Umístění závodníků bylo opět velmi hezké jedno 1. místo, jedno 2. místo, jedno 3. místo, 2x 4. místo a ostatní děti s krásným umístěním do patnáctého místa. Podle trenérů je umístění našich závodníků v obou závodech velmi dobré a neočekávané a podle nich odpovídá věku dětí v  jednotlivých kategoriích v porovnání s věkem ostatních.

Pokračováním „přespoláků“ byly závody dne 29.9. na Kněhyni pod názvem „Běh Kněhyňským údolím“, kde startovalo 14 našich dětí a dva závodníci v kategorii muži.I tyto závody byly ve znamení našich úspěchů, získali jsme jedno první místo, 10 závodníku se dostalo do první desítky a zbytek se místil do 12 místa.V kategorii muži zvítězil Jan Bartoň a na pěkném 7. místě se umístil Zdeněk Pop. Dne 5.10. pak čeká naše mladé závodníky důležitý závod „Běh okolo můstků“ ve Frenštátě p.R., vedený jako Krajský přebor všech kategorií. Vítěz každé věkové kategorie bude vyhlášen jako „Krajský přeborník“ v přespolním běhu na rok 2013. Současně s poděkováním všem trenérům za aktivní přístup chci poděkovat rodičům dětí, kteří pomáhají svými vozidly s přepravou dětí na jednotlivé závody.

V současné době je kolektiv závodníku v kategorii dorostenců a juniorů tříčlenný, mají speciální přípravu a pod vedením trenéra Petra Martišky trénují:

Václav Fojtík
Daniel Hrivňák
Jonáš Smetana

U těchto tří zkušených a natrénovaných závodníků očekáváme v letošní sezóně (pokud je nezradí zdraví) umístění na předních místech v rámci České republiky a zejména v rámci Českého poháru.

Důležité pro náš Lyžařský klub jsou pak závody dne 26.10., které pořádáme na našich tratích v lyžařském areálu a my tu opět můžeme prokázat naše organizační schopnosti. Je předpoklad, že se našich závodů zúčastní lyžařské kluby z Moravskoslezského i Zlínského kraje. Začátek závodů je v 10,00 hod. a věříme, že povzbudit své ratolesti přijdou rodiče, prarodiče i ostatní příbuzní a na místě pak mohou posoudit a zhodnotit jak trenéři LKVE pracují se svými svěřenci. Pro naše děti to bude první závodnické vystoupení na domácích tratích a určitě se budou chtít „doma“ukázat. Výbor zve také ostatní občany naší obce, aby přišli podpořit první soutěžní akci lyžařů v sezóně 2013-2014, a povzbudili tak naše začínající závodníky a dodali jim chuť do dalších tvrdých tréninků.

Při závodech nebude chybět tradiční očerstvení (douzovaný kabanos, párek v rohlíku, alko i nealko nápoje).

Pavel Křížek – předseda LKVE

 

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Aktuální stav
In-počasí