6. ročník soutěže ve vaření gulášů

11. 9. 2013

V sobotu 24.8.2013 se v areálu Lyžařského klubu Veřovice uskutečnila plánovaná akce soutěže ve vaření gulášů.

Za naprosto ideálního počasí se v sobotu již od ranních hodin scházeli ti, kteří chtěli předvést své kulinářské umění poprvé a také ti, které můžeme nazvat „starými mazáky“ a soutěže se zúčastnili již několikrát. Dva dny před akcí byl počet přihlášených soutěžících v počtu 12, v den soutěže se počet přihlášených upravil na 8, vzdali to asi ti, co si nevěřili a dostali strach.

Pro soutěž jsou stanovena pevná pravidla a tak všechna stanoviště začala svou činnost krájením cibule. Na dodržování pravidel dohlížela tříčlenná komise od počátku vaření až do doby, kdy soutěžící oznámili konec vaření – hotovo!

Z připravených 10 stanovišť si sami soutěžící vybrali to své a tam začaly přípravy následujících druhů gulášů s výstižnými názvy:

– Pokrývačský, Roman Křížek, Tomáš Křížek
– Javornikářský, David Mička, Prokop Havlík
– Vávrův jehněčí, Martin Lacina + Irena Lacinová Tóthová
– Dostihový, Pavel Blažek, Jiří Blažek
– Mexický Chihuahua, Milan Lacina, Kateřina Lepková
– Guláš Hungaroring, Martin Rakovský, Tomáš Jung
– Guláš z kredenca, Daniel Olšák, Tomáš Olšák
– Bačův, Zdislav Černoch, Petr Hoďák

Soutěžící se v průběhu vaření navštěvovali vzájemně v jednotlivých kuchyních, konzultovali používání ingrediencí a snažili se vyzvědět novinky co má soupeř a oni sami nemají. Že se při tom ochutnávala „pravá valašská“ je samozřejmostí.

Správnou atmosféru a informovanost návštěvníků zajišťoval moderátor akce p. Sazovský Lubomír. Navštěvoval jednotlivé kuchyně, seznamoval návštěvníky s děním v kuchyních. Moderování akce bylo přínosem a musí být využito i pro další ročníky soutěže.

Okolo 14 hodiny začaly jednotlivé kuchyně hlásit ukončení vaření a návštěvníci mohli začít s ochutnáváním tzv. „koštů“, nebo přímo již s konzumací. Sami soutěžící se před začátkem soutěže dohodli na prodejní ceně jedné porce ve výši 55 Kč, což byla cena opravdu zajímavá a lákavá. Konzumenti pak měli možnost o jednotlivých guláších hlasovat a přidělovat body. Po sečtení hlasů byl kolem 18 hodiny vyhlášen výsledek:

– 3. místo – Roman Křížek, Tomáš Křížek s pokrývačským hovězím gulášem
– 2. místo – Milan Lacina, Kateřina Lepková s mexickým gulášem Chihuahua
– 1. místo – Martin Lacina + Irena Lacinová Tóthová s tradičním jehněčím gulášem.

Pořadatelé byli překvapeni obrovským zájmem návštěvníků, což bylo částečně způsobeno i tím, že mnozí turisté, kteří se vypravili na Velký Javorník se při zpáteční cestě zastavili i na naší akci. Do dalších ročníků musíme přijmout opatření tak, abychom pokryli takto velký zájem návštěvníků.

Závěrem hodnocení 6. ročníku ve vaření gulášů chceme poděkovat:

– paní Lacinové za upečené a připravené medaile pro vítěze – sponzorům akce : pálenice Piterák, řeznictví Gold za krásné ceny – všem soutěžícím za to, že se akce zúčastnili a vaření pojali jako legraci a ne jako prestižní záležitost – moderátorovi akce p. Lubomíru Sazovskému – všem členům Lyžařského klubu Veřovice i ostatním, kteří se podíleli na přípravě a průběhu samotné akce – a samozřejmě Vám návštěvníkům akce za hojnou účast a podporu lyžařského sportu

Celou soutěž hodnotí výbor LKVE jako vydařenou společenskou akci obce Veřovice a už nyní se těšíme na srpen roku 2014, kdy budeme připravovat 7. ročník .

Výbor Lyžařského klubu Veřovice

 

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Aktuální stav
In-počasí