4. ročník soutěže “Vaření gulášů“ na Lyžařské chatě ve Veřovicích

29. 8. 2011

Dne 27.8.2011 uspořádal Lyžařský klub již 4. ročník soutěže ve Vaření gulášů. Organizátoři byli do poslední chvíle v obavách, zda jim počasí vyjde vstříc a akce bude bez problémů.Všechny v  letošním roce pořádané lyžařské akce se totiž kvůli počasí vůbec neuskutečnily nebo byly hluboce ztrátové. Lyžařský maratón v lednu se neuskutečnil, byl beze sněhu, stejně jako plánovaný Karneval na lyžích. Kácení máje nám vůbec nevyšlo a sobota kompletně propršela. Plánovaný Turnaj v nohejbalu sice proběhl ale také po předchozích trvajících deštích. Tentokrát nám však počasí přálo a tak se už úderem 10 hodiny rozjela akce a zatápělo se pod kotlíky. Podmínkou totiž bylo připravit a uvařit minimálně 10 litrů guláše venku na otevřeném ohni. . Akce byla organizována tak, že veškeré suroviny a ingredience si soutěžící pořizovali sami na své náklady a celý výtěžek z prodeje jim pak zůstával na pokrytí výdajů. Zúčastnilo se celkem sedm soutěžících a stojí za to je všechny vyjmenovat: stanoviště č. 1 : kuchařka Bezděková Alena ,ředitelka místní Mateřské školky – hovězí guláš z Alčiny kuchyně, stanoviště č. 2 kuchař Štěpán Ladislav –vrchařský hovězí guláš, stanoviště č. 3 kuchaři Geryk Jan a Šťastný Vladimír – fazolový (prdlavý) guláš, stanoviště č. 4 kuchaři Matúš Dalibor a  Videcký Karel – sváteční kotlíkový hovězí gulášek, stanoviště č. 5 kuchaři Blažek Pavel a Blažek Jiří – zelový guláš (segoš), stanoviště č. 6 kuchař Lacina Martin – Vávrův jehněčí guláš a stanoviště č. 7 kuchaři Guryča Petr a Blažek Petr Světlonohův vepřový guláš. Trochu organizátory mrzelo, že se nezúčastnili místní myslivci, protože po jejich „divočině“ byla poptávka.
Kolem 14 hodiny začala jednotlivá stanoviště ohlašovat blížící se dovařování a mohly začít první ochutnávky. Sami konzumenti mohli okusit každý „ výtvor“ zakoupením tzv.“koštu“ nebo celé porce samozřejmě za cenu naprosto lidovou – za 55 Kč. O pořadí rozhodovali sami návštěvníci svým hlasem : na třetím místě se umístil Ladislav Štěpán, na druhém místě Martin Lacina a vítězi se stali s minimálním bodových rozdílem Petr Guryča s Petrem Blažkem se svým vepřovým gulášem. O tom, že se guláše všem povedly svědčí hlavně to, že bylo všechno prodáno a pro příští ročník už organizátoři uvažují o navýšení minimálního množství vařeného produktu.
Celá akce byla přítomnými návštěvníky hodnocena velmi kladně, soutěž nebyla samotnými soutěžícími pojata jako prestižní, ale jako zábavná a byla od nich už přislíbena účast v příštím roce.
Hlavně musíme poděkovat všem soutěžícím bez nichž by se tato akce neuskutečnila a vítězům 4. ročníku , kteří věnovali celý svůj zisk Lyžařskému klubu jako sponzorský dar.
Rovněž touto cestou děkujeme Pěstitelské pálenici na Valašském Pomezí Piterák a syn a dále panu starostovi obce Veřovice ing. Piterákovi za věcné ceny, jimiž byli oceněni soutěžící umístěni na prvních dvou místech.

A závěrem děkujeme samozřejmě Vám všem našim návštěvníkům za hojnou účast a zachování přízně lyžařskému klubu Veřovice.

 

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Aktuální stav
In-počasí