Výsledky ze závodů – březen 2009

10. 1. 2009

Sezóna je u svého konce. Naši závodníci se zúčastnili posledních ze závodů této sezóny, a to 8.3. 2009 v Horních Mísečkách – Mistrovství ČR, 2. část, kde se v kategorii mladších dorostenců umístil Václav Fojtík na 39. místě se ztrátou 3 minut na vítěze. Mezi staršími dorostenci nás zastupoval Josef Kučinský, který si vyjel 17. místo. Ve dnech 21.- 22.3. 2009 na Pradědu – Kurzovní proběhla 3. část Českého poháru v kategorii dorostu, kde nás reprezentoval Josef Kučinský, který se umístil v sobotním závodě na 7 km trati na 9. místě. Druhého dne si svou pozici vylepšil a na 10 km trati klasickou technikou zajel vynikající 8. místo.

A jak dopadli naši reprezentanti v sezóně 2008-2009 mezi republikovou špičkou? Vezme to od nejstaršího k nejmladšímu. Honza Bartoň dosáhl celkově na 20. pozici mezi muži-juniory. Je potřeba připomenout, že na Mistrovství světa juniorů ve francouzském Praz de Lys Sommand skončil na 30. místě. Mezi staršími dorostenci obsadil 10. pozici Josef Kučinský. U něj si nelze nepovšimnout zlepšení o 3 místa oproti loňské sezóně. V kategorii mladších dorostenců jsme měli dva naše zástupce – Václava Fojtíka, který i přes absenci 2 závodů, se celkově umístil na 32. pozici a Tadeáše Kučinského, který měl v této sezónně vleklé zdravotní komplikace, které jej vyřadily z účasti na závodech a nemohl být proto bodován. Zdraví je však to nejdůležitější co máme, takže nezbývá než Tedymu popřát, aby byl co nejdříve fit. Nejmladší z týmu – Daniel Hrivňák obsadil 26. pozici v kategorii starších žáků.

V celkových výsledcích Českého poháru v kategorii juniorů obsadil Jan Bartoň 15. místo, mezi staršími dorostenci se Josef Kučinský umístil na 16. místě, a mezi staršími žáky r. 1996 skončil Daniel Hrivňák na 27. místě.

Pro ty, kteří sledují zimní sporty okrajově je potřeba připomenout, že jde o celorepublikové výsledky, nikoli výsledky krajských či oblastních závodů, kde kluci obsazují vesměs místa „na bedně“. Za jejich úspěchy nezbývá než pogratulovat jak trenérovi Liborovi Sýkorovi st., tak samotným chlapcům a jejich rodinám, které je nemalou měrou podporují při vytváření podmínek a zázemí pro sport a trénink. Udržet se totiž na republikové špici není nic lehkého. Nemalou měrou se o to zasloužilo i celé zázemí domácního klubu, obce Veřovice a sponzorů podílejících se na spolufinancování klubu, za což všem děkujeme.