MČR – dorost, Boží Dar a Slavic cup, Vesec – dospělí

19. 1. 2009

O tomto víkendu vyrazili závodníci LKVE do dvou běžeckých areálů naší republiky. Dorost (bratři Josef a Tadeáš Kučinští, a Václav Fojtík) do 500 km vzdáleného Božího Daru na Mistrovství republiky ČR a junior Jan Bartoň vyrazil s juniorskou reprezentací České republiky do dějiště únorového Mistrovství světa v klasickém lyžování – Vesce u Liberce.

A naši závodníci opět slušně závodili a konkurovali republikové špičce. Nejprve tedy dorostenecké Mistrovství ČR. Ti měli na programu v sobotu závody klasickou technikou s intervalovým startem. A po minulém 4. místě Josefa Kučinského v obdobném závodě se tentokrát čekal na trati 7 km klasicky (dorci starší) atak na příčky nejvyšší. Bohužel se nepodařilo trefit optimální mázu, a tak se Pepa na trati více protrápil, než zazávodil. Přesto obsadil konečnou 12. příčku, a to pouhých 14s od páté příčky… . Další dvě naše „želízka v ohni“ – Václav Fojtík a Tadeáš Kučinský, (dorci mladší) na tom byla obdobně, ale i tak svou bojovností urvali 20. respektive 36. místo.

Druhý den se závodilo volnou technikou a pro změnu s hromadnými starty. V tomto závodě by byl úspěch zopakováním výsledků z předešlého dne, neboť naši závodníci si tykají více s klasickou, než volnou technikou. To ale vyprávějte Pepovi, který momentálně oplývá docela slušnou formou. Navíc hned po startu se pohyboval v patnáctičlenné skupince vedoucích závodníků a proháněl dorostenceké reprezentanty. Po 15km v cíli z toho bylo pak solidní 13. místo! I Vašek Fojtík prokázal, že jeho výkony ve volné technice mají vzrůstající tendenci a obsadil 30. místo. Jeho oddílový kolega Tadeáš Kučinský na 10km trati bojoval více se sebou samým než se soupeři, neboť na podzim prošel dlouhou čtyřměsíční nemocí a dojel na 40. místě.

A teď už k Vesci a FIS Slavic Cupu dospělých, kde se objevil až na Lukáše Bauera kompletní reprezentační tým České republiky dospělých.
I zde závodil náš závodník Jan Bartoň. Sobotní skiatlon sice vynechal, kvůli vyčerpanosti z předešlých závodů, na nedělní 10km klasicky se však na start postavil. A nevedl si také vůbec špatně. Cílovou fotobuňkou totiž projel na 18. místě celkově, avšak jako 6. junior! A to na startu byli závodníci z Polska, Litvy, USA, Dánska a dalších světových zemí, někdy však také lyžařsky exotických jako Indie, Brazílie, Irska nebo Izraele …
Nyní se Bartez účastní reprezentačního soustředění na Pradědu, odkud zhruba za 10 dní vyrazí na Juniorské mistrovství světa do Francie.