Krajský závod SLČR MSK v běhu na lyžích

12. 1. 2009

AKTUALIZOVÁNO

V sobotu 10.1. 2009 bylo sice nevlídno, ale teplo (+2°C) a už to vypadalo, že závod 11.1. 2009 proběhne na blátě a atmosféra v organizačním týmu houstla. Proto muselo na poslední chvíli dojít i ke svedení tratí do míst, kde bylo více sněhu. Počasí se však do nedělního rána umoudřilo a začalo pořádně mrznout. Ráno bylo krásně jasno, svítilo sluníčko a ve Veřovicích bylo skoro bezvětří, což nebývá zvykem. Ve stínu se teplota pohybovala na -10°C a na slunci bylo podstatně tepleji -2°C, což byl pro závodníky „oříšek“ při mazání lyží. Všichni vše zvládli. Účast závodníků byla na oblastní kolo také slušná. Odprezentovalo se 108 závodníků, ke startu v 10.00 hodin nastoupili 103 závodníci no a do cíle dorazilo 101 závodníků, když 2 vzdali.

Pokud jde o domácí závodníky, tak na start se postavilo 5 domácích. Mezi staršími žáky vyběhl na trať, sice po komplikovaném startu, Daniel Hrivňák a doběhl na 9. místě. Na 5. místě doběhli Tadeáš Kučinsky v kategorii mladších dorostenců a Libor Sýkora ml. v kategorii mužů. „Na bednu“ se z domácích postavili Václav Fojtík na 3. místě v kategorii mladších dorostenců a pro vytoužené schůdky, což jistě nebyla hlavní meta téměř dvoumetrového borce LKVE, si jako 1. v kategorii starších dorostenců doběhl Josef Kučinský.

Na závěr nutno podotknout, že tyto krajské závody se uskutečnily jen díky enormnímu úsilí a píle pořadatelů. Oceněním pro ně může být pochvala z úst hlavního trenéra mládeže jesenického Fenix Ski Teamu Marka Fellnera, který pro jesenický web uvedl: „Závod by se opět nemohl konat, jak je konečně tuto zimu zvykem, bez enormního úsilí pořadatelů, kteří při přípravě tratí skrápěli letošní slabou nadílku sněhu svým potem a možná i slzami. Přesto se jim podařilo připravit divácky atraktivní jedno a dvoukilometrový okruh, po kterých se vinul nekonečný had závodního pole…“, či slova chvály manažera reprezentačního družstva ČR v běhu na lyžích, účastníka několika Olympijských her a ještě více Mistrovství světa – Květoslava Žalčíka. A to je bez debat velká persona českého lyžování.