Klasický dvouhodinový skimaraton 1.3.2009 Veřovice

1. 1. 2009

Opět jsme se sešli tuto neděli u 12. ročníku Klasického dvouhodinového SKImaratónu ve Veřovicích. Po proběhnuvší prezentaci jsme měli zprvu pocit, že pořadatelů bude více než závodníků, ale to nic nezměnilo na atmosféře tradičního závodu. Většina borců nedorazila v důsledku vyčerpání z včerejší Karlovské 50, která měla původní datum konání 7.2. 2009. V Karlovicích však v tu dobu po sněhu ani památky, proto došlo k přesunu závodu na tento víkend. V 10.30 hodin vše odstartoval náš nejstarší aktivní člen pan Holub výstřelem z brokovnice a 22 závodníků se vydalo na 2 hodinový maratón. Rozhodčí vesele počítali kolečka, zatímco s ubíhajícím časem někteří ze závodníků tvrdě potili krev. Všichni se naštěstí dopracovali zdárně do cíle. Po 2 hodinách zazněl opět výstřel a rozhodčí spočítali obkroužená 1700 metrů dlouhá kolečka a změřili závěrečný výsledný čas jejich ujetí. Nejlépe si celkově, a i ve své kategorii mužů do 30 let, vedl domácí borec Josef Kučinský s 19 koly (32,3 km), který patří k naší republikové špičce v kategorii dorostu a pokud jde o posouzení stylu jeho jízdy, tak i určitě stylově je na co koukat. Nejmladší ze závodníků – domácí Filip Blažek, skončil ve své kategorii mužů do 30 let na 3. místě s 10 ujetými koly (17 km), celkově byl 21. a další domácí Pavel Tománek obsadil v kategorii mužů nad 50 let 3. místo s 16 koly, celkově se umístil 7. Nejstarší zúčastněný byl Karel Piskoř, ročník 1938, který se umístil celkově na 17. místě s ujetými 13 koly (22,1 km). Nesmíme zapomenout ani na ženské kategorie. Ženy mají v tomto závodě tradičně slabší obsazení. V minulém ročníku startovaly pouze 4 zástupkyně tohoto pohlaví, dnes dostaly tu odvahu dvě z nich, a to Klára Rampírová, celkově 10. (23,8 km) a Svatava Honzlová, celkově 18. Obě podaly slušný výkon a budeme se na ně těšit určitě v dalších závodech.