Jizerská 50 + Brněnský Prýgl

13. 1. 2009

AKTUALIZOVÁNO 23.1.2009

Nejen ve Veřovicích jsme měli své zástupce v nedělním závodu 11.1. 2009, ale i na Jizreské 50 – Patria Direct, se v sobotu 10.1. zúčastnil jeden z našich dospělých závodících členů, a to Vít Ryška se startovním číslem 116. Jeho umístění bylo v mezinárodní konkurenci vskutku obdivuhodné, v kategorii mužů na 50 km skončil celkově na 144. pozici s časem 02:54:04.2 a ztrátou 00:42:00.6 na prvního Itala Marco Cattaneo, a v kategorii mužů do 40 let obsadil celkově 104 místo. Je potřeba smeknout, protože obsazení bylo opravdu široké, hlavně co do počtu startujících 2878 mužů. A Víťa, rodák z Trojanovic, ještě neskončil.

Dne 13.1. 2009 se vydal na sprinty v Brně – „Brněnský Prýgl“. Jak to viděl sám běžec? „Není to má doména, tak jsem neočekával žádný zázrak. Sprinty se jely na brněnské přehradě, na 300m kolecku (2 kola) s čelovkou. Na ledu byla asi 2cm vrstva uježděného sněhu, takže kolečko se postupně v zatáčkách vydřelo na led, na což jsem doplatil v semifinále. Po kvalifikaci jsem byl 27. z 33, čili nic moc, šetřil sem sily. Dále se startovalo po šesti, postupovali vždy dva. Ve čtvrtfinále jsem dojel 2. a zajistil si tak semifinále. V semifinále jsem téměř upadl v jedné zatáčce – na ledu – což mě stálo postup, kdy jsem těsne dojel na 3. místě a zbylo na me finále B, které jsem s převahou snad 5 m jasne vyhrál. Čili celkově 7. místo.

Ve Veřovicích navíc můžeme přípravu a průběh závodu zhodnotit i z pořadatelského hlediska a popřát do Bedřichova, aby se jim i v budoucnu dařilo při pořádání závodu tohoto rozsahu organizačně tak dobře, jak tomu bylo doposud. Ti co nic nepořádají si nedokáží ani představit náročnost organizačních příprav a všeho dění okolo. Přijít k hotovému závodu je to nejsnažší. Jelikož máme bohaté zkušenosti s pořádáním závodů, tak víme, kolik je potřeba vyvinout úsilí, aby byl závod kvalitně a profesionálně zajištěn.

FOTO

 

Comments Closed

Aktuální stav
In-počasí
                

             


             Jsme zapojeni do projektu:

      

 
 
Komplexní služby v oblasti IT, správa sítí, internet, poradenství


Renovace veteránů, karosárna, autoservis