Štrbské pleso

27. 11. 2008

Článek z prvního soustředění na sněhu jsem se rozhodl napsat v „neformálním duchu“, neboť mě inspirovaly některé články z konkurenčních lyžařských oddílů.

Takže, odjezd byl původně naplánován na sobotu 15.11. 2008, bohužel přírodě neporučíš, pořád né a né napadnout sníh, takže jsme (Dan Hrivňák, Vaša Fojtík, Pepa Kučinský, Honza Bartoň a Liborové – st. a ml.) odjeli se smíšenými pocity ve čtvrtek 20.11. 2008 s tím, že než dojedeme na Štrbské Pleso, „musí“ tam nakypat sníh. Samozřejmě, že se tak (ne)stalo. Cesta tam stála za zlámanou grešli, neboť hustý déšť – místy i se sněhem, činil značné komplikace řidičům, kteří ještě „nestihli“ přezout zimní pneumatiky a tak z cca 3 hodinové cesty se stala krásná pětihodinovka. Po kýženém příjezdu do (nad)Národního střediska na Štrbském Plese na nás čekaly dvě zprávy – jedna špatná a druhá ještě horší.
Za 1/ sníh nikde (nepočítám 5cm břačku) a za 2/ ubytování není v malebné chatičce v srdci horského městečka, nýbrž v ubytovně technických služeb Š.P.. Samotný název myslím mluví za vše. Nejsme parta zhýčkaných nafoukanců, ale dle původních zpráv se mělo jednat o krásnou, vyhřátou chatu pro 9 lidí, s moderní kuchyňkou, společenskou místností, útulnými pokojíčky atd..
Ve skutečnosti se jednalo o zmíněnou ubytovnu technických služeb, kde se začalo topit zhruba pět minut před naším příjezdem, kuchyňka připomínala kontejner obecního družstva, společenská místnost zase muzeum historicky prvních televizorů, elektronických spotřebičů, socialistických map a k tomu všemu „útulný pokoj“ pro 8 lidí s patrovými postelemi s „čistotným sociálním zařízením“.
To vše jsme s hořkostí polkli s tím, že jsme si zde nepřijeli užívat luxusu, ale polykat první tréninkové dávky na sněhu.
Vyrazili jsme tedy s teniskami na nohou na první trénink. Občíhli, zmapovali terén a modlili se, ať se konečně vyplní prognózy Jančaříka, Zárybnické či Zákopčaníka a něco nám přes noc nasněží. Taky jsme se domnívali, že takto nedoufáme jen my, ale i správci areálu kdysi pořadatelského města Mistrovství světa v lyžování.
Na druhý den ráno jsme se po velmi příjemném spánku ve voňavoučkých matracích probudili do krásně bílého dne.
Plní nadšení a entuziasmu jsme vyrazili do již zmíněného lyžařského areálu. Tam nás ale čekal další šok. Běžecké tratě nikoho nezajímaly, rolby stály poklidně vedle stanice horské služby. Čirou náhodou jsme pak narazili na silnici, která je v zimě udržována bez chemického, či jiného posypu o délce cca 3km. Nakonec jsme na této cestě strávili asi 95% všech našich tréninků.
Nutno říct, že nám poskytovala téměř vše, snad jen lyžařskou stopu ne, ale i přesto jsme slovy coache „cosik natrenovali“.
Druhý den byl vůbec ve znamení dobrých zpráv, nejen že přes noc napadlo cca 20cm sněhu, ale po protestech z řad vedení 🙂 nám bylo poskytnuto ubytování v oné zmíněné malebné chatičce. Následovalo okamžité stěhování! Tím se celkově nastartovala pohoda v týmu, o kterou se nejvíce zasloužil věčný komik – Vaša Fojtík, o dobrou polívku na oběd zase trenér L. Sýkora st. a o večerní pohodu Dan Hrivňák, jenž s sebou přivezl přehrávač DVD – k nezaplacení.
Pak už není co psát, vše probíhalo tak, jak by mělo, snad až jen na dvě věci, a to na jednodenní nevolnost Honzy Bartoně a později i Josefa Kučinského (snad budou brzo OK) a na skutečnost, že za celý týden nebyl nikdo, kdo by usoudil, že 50cm sněhu jak všude uváděli, je opravdu dost na to, aby se upravila nejen sjezdovka, ale třeba i kousek běžeckých tratí.
Na to místní experti přišli až v den našeho odjezdu, kdy se vrátil ze světového poháru místní patriot Martin Bajčičák a najednou vše šlo a tratě byly jakž takž upraveny.

Takže na závěr – ubytování nakonec pecka – chata pro devět míst, se vším všudy, jen pro nás – prostě OK. Tréninky taky OK, i když ne na cestě pro běžkaře, ale pro auta. Strava – kromě poledních polívek trenéra – kuchaře si každý vařil co chtěl, takže stěžovat si může tak akorát sám sobě. Jediný nešvar je snad ta viróza Barteze a Pepy, ale věřím, že budou brzo fit.

O dalším průběhy přípravy budeme informovat následně

pár foto zde : http://lkve.rajce.idnes.cz/Tatry_zima_2008/

SKUL (lib)

 

Comments Closed

Aktuální stav
In-počasí
                

             


             Jsme zapojeni do projektu:

      

 
 
Komplexní služby v oblasti IT, správa sítí, internet, poradenství


Renovace veteránů, karosárna, autoservis