Čekání na sníh

4. 11. 2008

Přípravné období pro zimní sezónu pomalu končí a borci LKVE (Lyžařského klubu Veřovice) již netrpělivě čekají na první sněhový příspěvek, aby se konečně mohli postavit do bílé stopy.
A že jsou pořádně natěšení… loni touto dobou již brázdili tratě v rakouském Tauplitz, bohužel ani tam zatím není sníh.
Celý „lyžařský svět“ tak lyžuje buď na rakouském ledovci Dachstein, odkud minulý týden přijel i náš závodník Jan Bartoň, který tam absolvoval týdenní soustředění s juniorskou reprezentací České republiky, nebo ve finském Muoniu, kde je však podle posledních informací k dispozici pouze tříkilometrový okruh a jezdí se zde pod umělým osvětlením a s čelovkou, neboť díky svému zeměpisnému postaveni se zde rozední jen na několik málo hodin za den.

Běžci LKVE ale nelení a využívají „jarního“ počasí k tréninku na kolečkových lyžích, za kterými jezdí „Na Puntík“, kopečky mezi městy Nový Jičín, Kopřivnice a Štramberk.

A dobrá zpráva na konec – tým LKVE je poprvé od konce loňské zimní sezóny komplet – trénuje už i marod Tadeáš Kučinský, sparing duo Bartoň Jan – Kučinský Josef, mladé pušky Dan Hrivňák s Vašou Fojtíkem a „matador“ Libor Sýkora ml. 🙂

Snad ale brzo „nakype“ a pojedeme na hory!

P.S.: Pár foto z tréninku by Libor Sýkora st.: http://lkve.rajce.idnes.cz/trenink/

SKUL (lib)

 

Comments Closed

Aktuální stav
In-počasí
                

             


             Jsme zapojeni do projektu:

      

 
 
Komplexní služby v oblasti IT, správa sítí, internet, poradenství


Renovace veteránů, karosárna, autoservis