Běh na Čantoryji

12. 10. 2008

K dalšímu přespolnímu běhu se lyžaři běžci sešli v Nýdku u Třince, kde se konal 21. ročník Běhu na Čantoryji, který byl zároveň součástí Krajského poháru Moravskoslezského kraje.

Na závod s týmem neodcestoval Daniel Hrivňák, jenž si plnil rodinné povinnosti na Slovensku a bohužel ani Tadeáš Kučinský, který stále ještě vstřebává důsledky dlouhé nemoci.

Naopak ve startovní listině figurovali již uzdravení Josef Kučinský a Jan Bartoň.

Nečekalo je však rozhodně nic jednoduchého. Trať o délce 7.800 m s převýšením 540 m představovala pro všechny běžce velkou výzvu. K tomu se ještě přidal samotný stav trati, jenž obsahoval vše, od asfaltového, travnatého a kamenitého povrchu, až po v některých místech cca 5-ti centimetrové vrstvy bahna.
Závod tak „vyhrál“ každý, kdo doběhl, došel, dokutálel se, či se doplazil do cíle.

Ve výsledkové listině figurovali reprezentanti LKVE na těchto místech: Václav Fojtík (dorost ml. – 1.místo)! Vaša, předvedl heroický výkon a do cíle doběhl po boku svého oddílového kolegy Jana Bartoně. Po jednom druhém umístění přidal již třetí prvenství v řadě!
Josef Kučinský (dorost st. – 1. místo). Guseph po týdenním výpadku v tréninku si pohodovým tempem doběhl pro vítězství!
Jan Bartoň (muži – 4. místo). Bartez se podle svých slov v současné době necítí podle svých představ, závod absolovoval víceméně v tréninkovém tempu, přesto to v slušně obsazeném startovním poli mužů stačilo na 4. místo.
Ondřej Matuš (muži – 7. místo). Šejdíř oprášil svého „bojovného ducha“! Závod pro něj určitě nebyl procházkou růžovým sadem, přesto našel v cílové „rovince“ síly na to, aby posledních 100 m sprintoval o své umístění!

Další „přespolák“ pořádá Rožnov pod Radhoštěm v sobotu, 17.10. 2008. Budeme tam.