Poslední závody

4. 4. 2008

Ve čtvrtek, 27.3. 2008 vyrazili závodníci LKVE do Krkonoš na poslední republikové závody. Na Horních Mísečkách se totiž konaly závody hned tři!
V pátek Mistrovství České republiky ve sprintu, na které navázal sobotní závod Českého poháru – klasickou technikou a nedělní týmové sprinty volně (Sprint relay).

A hned pátek byl z pohledu fanouška LKVE velmi atraktivní. Na programu bylo výše zmíněné Mistrovství České republiky ve sprintu a velká výzva především pro Jana Bartoně. Ten se po dvojnásobném sprintérském triumfu v Jablonci totiž zaměřil v průběhu sezóny právě na sprinterské závody. A ve hře bylo mnoho! Pro vítěze sprinterského žebříčku by měla být odměnou místenka pro nadcházející sezónu v juniorském reprezentačním družstvu ČR. A Honza o tuto „odměnu“ velmi usiloval, a také si tak na trati počínal.
Kvalifikaci zvládl jako druhý nejrychlejší muž dne s nepatrnou ztrátou na svého největšího pronásledovatele Pavla Razýma z Plzně. I ve vyřazovacích soubojích působil Honza zcela suveréním dojmem, když všechny své rozjížďky vyhrál a probojoval se tak do finále. Do finále se vším všudy.
V něm se totiž představili všichni čtyři nejrychlejší muži kvalifikace. Honza po népříliš vydařeném startu odjížděl ze stadionu na třetím místě, ovšem záhy se dostal do mírné kolize a propadl se až na čtvrtou pozici. Tu se snažil za každou cenu vylepšit, ale kvalitní a takticky skvěle jedoucí soupeři mu to však neumožnili. A když v závěrečném stoupání Honza při předjíždění upadl, zdálo se, že naděje na úspěch je mizivá. Ale… při závěrečném spurtu do cíle upadl jeden ze soupeřů a Honzovi tak „spadla do klínu“ třetí příčka. „Štěstí v neštěstí“. Ač se to někomu může zdát úsměvné, umístění Honzy není žádná náhoda, naopak prokázal, že i přes nepřízeň osudu na trati, patří v se sprintu k absolutní republikové špičce.
Sprintérský žebříček celkově Jan Bartoň tedy vyhrál!

Na start sprintu se ale postavili i další naši závodníci a to dorostenci mladší – Daniel Čáň a Tedeáš Kučinský. Oba však bojovali nejen s tratí a soupeři, ale také s nemocí. Dan nastupoval do závodu s horečkou a Tadeáš po více než měsíční absenci zaviněné právě nemocí.
Jejich pořadí v cíli tak patřilo do třičtvrtiny pole výsledkové listiny.

Josef Kučinský do sprintu vůbec nenastoupil. Pošetřil své síly do následujícího dne, kdy byl na programu závod klasickou technikou intervalovým startem. „Marodi“ Čáň s T. Kučinským se léčili a do dějiště závodů na Horních Mísečkách s týmem vůbec neodjeli.
Do stopy se tak postavilo silné duo Josef Kučinský a Jan Bartoň. Druhý zmíněný měl splněno a tak do desetikilometrového závodu nastupoval s čistou hlavou splněného cíle sezóny. Naopak Josef Kučinský chtěl opět dokázat, že co se týče klasické techniky, patří v republice k TOP závodníkům, což také potvrdil. Od prvních mezičasů patřil Pepa jedněm z nejrychlejších a neustále držel krok se závodníky reprezentace ČR a účastníky juniorského mistrovství světa.
Nakonec se z toho vyklubalo skvělé páté místo (druhý z ročníku 1991) s malou ztrátou na první čtyřku!
Jan Bartoň si závod vychutnával. Přestože do závodu nenastupoval s tou největší motivací, dokázal se opět vtěsnat mezi desítku nejlepších, když obsadil osmou příčku.

A přišla neděle. Poslední závod sezóny. Mnozí tento závod vyhlíželi jako „boží smilování“ a nemohli se dočkat až naposledy v tomto roce protnou cílovou pásku.
Na programu byly sprinty dvojic volně – Sprint relay.
Duo J. Kučinský – Bartoň v barvách LKVE chtělo na závěr sezony opět prokázat, že patří mezi spičku.
I výsledek mohl být ještě lepší než se dalo očekávat. Ale opět přišly kolize a pády. Jan Bartoň na svých úsecích dvakrát upadl, přesto zajížděl nejlepší časy a Josef Kučinský umístění s vypjetím všech sil držel. Nakonec z toho v cíli bylo krásné šesté místo, s dvacetivteřinovou ztrátou na vítěznou dvojici z Plzně. Sami si tak můžete udělat obrázek o tom, kde by naši závodníci figurovali ve výsledkové listině, kdyby nepřišly ony zmíněné pády a kolize. Ovšem nutno říci, že tyhle problémy se nevyhnuly ani ostatním štafetám a na „kdyby“ se nehraje, takže již zmíněné šesté místo je odměnou za celoroční úsilí.

Je potřeba také dodat, že na těchto posledních závodech panovala skvělá atmosféra, neboť s týmem odjely sbírat zkušenost naše dvě budoucí naděje – Dan Hrivňák a Vašek Fojtík, kteří neustále čeřili vodu ve „veřovských vodách“ a nejen tam. Stali se populární i mezi ostatními týmy z republiky.

Na závěr je třeba poděkovat trenéru Liboru Sýkorovi, za nejen celoroční, ale i víceletou péči a trpělivost s našimi závodníky, který opět nesporně stojí za úspěchy závodníků LKVE v sezóně 2007/2008.

LIB

 

Comments Closed

Aktuální stav
In-počasí
                

             


             Jsme zapojeni do projektu:

      

 
 
Komplexní služby v oblasti IT, správa sítí, internet, poradenství


Renovace veteránů, karosárna, autoservis