LKVE pod lupou

12. 4. 2008

Daniel Hrivňák – mladší žák. Mladičká veřovská naděje. Technik. Již ve svém útlém věku jezdí krásně a svým stylem strčí do kapsy kdejakého dorostence, juniora či muže.
V sezóně se na krajské úrovni umístil vždy na stupních vítězů. Na republikové úrovni doplatil na nezkušenosti z velkých závodů. A tak z „medailově“ rozjetých závodů nakonec v cíli byl jen závod lehce nadprůměrný. Jeho čas však ještě určitě přijde v důležitějších závodech.

Michal Šmahlík – starší žák. V sezoně byl častokrát nemocný, což stojí za někdy rozpačitými výkony. S republikovou konkurencí se však vypořádal skvěle, kde obsadil 9. a 11. místo!!
Se svými „kumpány“ Hrivňákem a Fojtíkem tvoří jeden ze základních kamenů LKVE.

Václav Fojtík – starší žák. Poslední z trojlístku veřovských nadějí. V trénincích vzhlíží k Pepovi Kučinskému a Honzovi Bartoňovi. Nevýhodou je momentálně jeho nízká postava. Na republikové úrovni přesto patřil do první poloviny výsledkové listiny. Po pár bučcích, utopencích a klobáskách, to ale bude vše OK.
U Vaška bych chtěl upozornit na jeho obrovský přínos pro tým. Skvělý povahově a rozhodně se s ním nikdy nenudíte! Pokud i Vy chcete vidět Mr. Beana na běžkách, tak se těšte na příští sezonu.

Tadeáš Kučinský – mladší dorostenec. Tadeáš absoloval ve svém věku teprve první kompletní sezónu. I když slovo „kompletní“ je v tomto případě zavádějící. Častokrát bojoval s nemocí, což mu prakticky neumožnilo se pořádně poprat s republikovou konkurencí. Jeho postava, píle a zarputilost však naznačuje, že by mohl jít ve stopách svého bratra Josefa. Disponuje totiž obrovským potencionálem.

Daniel Čáň – mladší dorostenec. Prochází těžkým obdobím. To se odrazilo v jeho motivaci do závodů. To snad hovoří za vše.

Josef Kučinský – starší dorostenec. Před sezónou byl „ten druhý“, za Honzou Bartoněm. Pepa ale vystoupil z jeho stínu. Jeho jméno se začalo skloňovat v celé republice a dnes už všichni vědí, že Veřovice nemají jen jednoho TOP závodníka. V sezóně byl z cca padesátičlenné konkurenci nejhůře na 20. místě. To však jen vyjímečně. Častokrát to byly totiž příčky okolo desátého místa. Vytříbený klasik, v této technice už poráží reprezentanty ČR. V sezóně zajel 2* páté místo,1* šesté,1* sedmé místo… Vybojoval si účast ve Sportovním centru mládeže pro rok 2009 a jen málo mu chybělo, aby se zařadil i do reprezentace OH nadějí. A pozor, Pepova křivka výkonnosti jde stále nahoru!

Jan Bartoň – starší dorostenec. Stálice Veřovského lyžování. V sezóně se zaměřil na sprinterské závody. Ty mu šly skvěle, neboť celkový žebříček sprinterů vyhrál. V distančních závodech, kde v této kategorii panuje obrovská konkurence, se také neztratil. Jeho nejhorším umístěním v sezóně bylo 11. místo, a to po týdenní nemoci! Jinak vždy dojel v nejlepší desítce republiky. K jeho nejlepším letošním umístěním patří: dvě první, jedno druhé, jedno třetí, dvě páté, jedno šesté místo atd…. Probojoval se do celorepublikového sportovního centra mládeže 2009 a jeho výkonnost je na hraně s juniorskou reprezentací ČR. Pořád má před sebou skvělou budoucnost.