Závody ve Veřovicích 12.1. 2008 – 1. závod – Hledá se nová Kateřina Neumannová (oblastní kolo), 2. závod – Krajský přebor Moravskoslezského kraje

12. 1. 2008

Ani se tomu nechce věřit, ale i přes teploty vysoko nad nulou, cca 8° C se podařilo uskutečnit druhý víkend závodů ve Veřovicích. Silně foukal jihozápadní vítr, sníh na tratích mizel před očima a tratě vydržely svoji zátěž jen tak, tak. Poryvy větru byly tak silné, že odnesly i komentátorské stanoviště s technikou, naštěstí byl náš hlasatel pan Skořepa v danou chvíli mimo a tak drobnou úhonu utrpěla pouze technika. Z původně přihlášených 160 závodníků ke startu nastoupilo 123 těch, kteří se nezalekli výrazné změny počasí a sněhových podmínek.

Ty vedly ke stížení zvolení správné mázy pro závod. Trenér, psycholog, řidič, fyzioterpeut, masér, v neposlední řadě i servisman v jedné osobě Libor Sýkora, ale našel na stížené podmínky opět téměř bezchybný recept. Výsledky závodu jsou toho důkazem.

V kategorii mladších žáků nás od začátku sezóny úspěšně reprezentuje Dan Hrivňák, který ani dnes nezklamal a opět vybojoval umístění na stupních vítězů, a to skvělé druhé místo. V patách mu byl jeho oddílový kolega Jeník Michálek, ten však bral dnes v cíli nejméně populární bramborovou medaili.
V opět asi nejsilnější konkurenci starších žáků si skvěle vedli naši další dva reprezentanti – Václav Fojtík na pátém a Michal Šmahlík na šestém místě. Tato kategorie však patří k nejsilněji obsazeným z celého startovního pole a proto i tyto nemedailová umístění jsou skvělým příslibem pro LKVE.

Kategorii mladších dorostenců zcela ovládli naši závodníci Tadeáš Kučinský a Daniel Čáň. Tadeáš vůbec poprvé v životě porazil svého tréninkového partnera Danka Čáně a hned z toho bylo celkové první místo. Dan se tak pro dnešek musel uspokojit i s tak kvalitním druhým místem.

Velkým lákadlem byl jistě pro domácí fanoušky souboj Jana Bartoně a Josefa Kučinského v kategorii dorostenců starších. Ten se však bohužel pro nemoc Pepy nekonal a tak na dnes nejdelší osmikilometrovou trať se ze závodníků LKVE vydal jen Jan Bartoň.
Ten ale jakoby závodil i za Pepu a bylo z toho suverénní vítězství, když by i svým časem nadělil slušnou dávku vteřin prvnímu v kategorii mužů.

Diplomy a ceny vítězům předávali v závodu Hledá se nová Kateřina Neumannová, kde svedli mezi sebou boj o medaile ročníky 1994 – 1999, zástupci agentury Kentaura, a.s. Praha, která byla hlavním partnerem závodu.

U závodu Krajský přebor Moravskoslezského kraje, jakož i celkového vyhodnocení předávali: ceny Dalibor Matuš – víceprezident klubu, diplomy: Ing. Břetislav Piterák – starosta obce Veřovice (krajský přebor MSK) a Taťána Kuzmová (celkové výsledky závodu) – prezidentka LKVE.

Podrobnější výsledky naleznete zde

Nezbývá než poděkovat všem pořadatelům, zúčastněným, partnerům a sponzorům celé této akce.

TK, LS

 

Comments Closed

Aktuální stav
In-počasí
                

             


             Jsme zapojeni do projektu:

      

 
 
Komplexní služby v oblasti IT, správa sítí, internet, poradenství


Renovace veteránů, karosárna, autoservis