Bartoňův double !!!

20. 1. 2008

O tomto víkendu vyrazili borci LKVE na Český pohár dorostu ve sprintu do Jablonce nad Nisou s jasným cílem-atakovat nejvyšší příčky.
To se také i přes velkou nepřízeň počasí (teplota +10, vytrvalý déšť) do puntíku vydařilo.

Jan Bartoň totiž zvítězil jak v sobotním sprintu volnou technikou, tak i v nedělním klasickém sprintu.

Ale popořadě. Daniel Čáň v sobotním závodě obsadil 40. příčku v kategorii mladších dorců. Josef Kučinský se po více než tydenní nemoci a absenci v tréninku musel uspokojit s první nepostoupou kvalifikační – 31. příčkou v dorostencích starších. Akcie LKVE však pozvedl Jan Bartoň, který ovládl jak kvalifikaci, kterou prošel vítězně s náskokem bezmála 5s na druhého Pavla Razýma ze Sport clubu Plzeň, tak všechny rozjížďky i finále a vybojoval tak letošní první prvenství v závodě Českého poháru. Druhý dojel již zmíněny Pavel Razým (SCPL) a třetí Vojtěch Prášil z pořádajícího Jablonce nad Nisou.

Druhý závodní den byly na programu sprinty klasickou technikou. V euforii ze sobotního Bartoňova úspěchu naskočili borci LKVE s odhodláním předvést co nejlepší výsledek. Podařilo se. Daniel Čáň si od sobotního dne polepšil o 4 příčky, když se umístil na 36.pozici, ovšem jeho závodní projev byl daleko lepší, než jeho sobotní.
Josef Kučínský potvrdil, že s klasickým stylem se kamarádí více, než s volnou technikou a obsadil 20. příčku, když ve čtvrtfinále mu nasadil stopku jeden z velkých favoritů Pavel Razým, se kterým jel Pepa rozjížďku a postup do dalších bojů mu tak těsně unikl.

Co se ale nepodařilo našim dvou jezdcům Čáňovi a Kučínskému, to se dokonale podařilo Janu Bartoňovi. Hrdina víkendu. Honza obsadil v nedělní kvalifikaci sice „až“ 4. pozici. Ve čtvrtfinále, semifinále i finále však všem soupeřům nabídl pouze pohled na svá záda, nikoho před sebe nepustil a … vyhrál!!! Za sebou tak nechal závodníky z Plzně, Vrchlabí, Nového Města, Liberce a jiných lyžařských středisek.

Nezbývá než pogratulovat všem našim závodníkům, Honzovi zvlášť, ale i trenérovi Liborovi Sýkorovi a popřát jim,aby takové výsledky předváděli i nadále.

Omlouváme se za zkrácenou a stručnou reportáž, ale není čas ztrácet čas.