2. den závodu Český pohár v běhu na lyžích dorostu pro rok 2008 – 1. část

7. 1. 2008

Druhý den závodu ČP dorostu I. část 6.1. 2008 proběhl opět bez vážnějších problémů, počasí se podobalo teplotně předchozímu závodnímu dni, avšak se přidal k větru sníh s deštěm. V 9.30 hodin se na START klasickou technikou mohly postavit první závodnice.

Tentokrát nezačali závod dorostenci starší, jak tomu bylo v sobotu, ale nejprve nastoupily dorostenky mladší. V této kategorii bylo přihlášeno 49 závodnic, z toho na start nastoupilo 48 závodnic. Jako první na trati o délce 4,5 km do cíle doběhla s časem 13:37.0 Karolína Kalašová, členka klubu Olfin Car – Vella Trutnov. Se ztrátou 32.6 sekund za ní doběhla Ludmila Horká z Hančova sportovního klubu Benecko a jako třetí byla v cíli Kateřina Hásková ze SKI klubu Jablonec nad Nisou se ztrátou 35.1 sekundy na první závodnici.

Do další kategorie dorostenců mladších odstartovalo 65 běžců, mezi nimi byli na trati o délce 6,75 km i naši domácí členové Daniel Čáň a Tadeáš Kučínský, kteří obsadili 55. a 57. místo. První byl v cíli Martin Lopota ze sportovního klubu Dukla Liberec s časem 18:44.9. Jako druhý se ztrátou 22.4 sekund dorazil do cíle Jan Kronika z Lyžařského klubu Slovan Karlovy Vary a na třetím místě přiběhl Radim Vik z téhož klubu se ztrátou na prvního 30.8 sekund.

Další skupinou na startu tratě o délce 6,75 km byly dorostenky starší. V této kategorii jsme rovněž neměli zastoupení, avšak na start nastoupila Denisa Stodůlková, do konce srpna roku 2007 členka domácího Lyžařského klubu Veřovice. V tomto závodě, kde na start nastoupilo 23 závodnic obsadila 8. místo. O první a druhé místo bojovaly členky klubu Olfin Car – Vella Trutnov, Ivana Kadrmanová a Petra Holubová, která přiběhla se ztrátou 14.6 jako druhá. Na třetím místě se umístila Sandra Schützová se ztrátou 41.6 sekund na první závodnici z Hančova sportovního klubu Benecko.

No a konečně se dostáváme ke kategorii z našeho pohledu „nejžhavější“, neboť v této jsme měli obsazeny také naše 2 nejlepší domácí závodníky, a to ke kategorii dorostenců starších. Na trať o délce 9 km odstartovalo celkem 46 závodníků. Do cíle doběhli jako první Dušan Augustinák ze Sportovního klubu Nové Město na Moravě s časem 24:48.5, druhý Vojtěch Prášil ze SKI klubu Jablonec nad Nisou se ztrátou 58.7 a třetí Jiří Horčička z FENIX SKI TEAMu Jeseník se ztrátou 1:01.4. Domácí borci Josef Kučínský a Jan Bartoň prokázali své kvality a doběhli na 5. a 7 místě se ztrátou cca 1,5 minuty na vítěze.

Podrobné výsledky obou závodů je možné nalézt na stránkách:
http://www.sport-casomira.cz

Na lyžařském běžeckém stadionu nás po celou dobu dvoudenního závodu svým slovem provázel jako komentátor pan Zdeněk Skořepa.

Ceny byly opět závodníkům předány legendou českého lyžování, a to skokanem na lyžích, panem Jiřím Raškou spolu se starostou obce Ing. Břetislavem Piterákem a místostarostou Ing. Jindrou Zábranským.

Pro to, aby tento závod mohl vůbec proběhnout, bylo potřeba vybudovat domácím klubem náhradní tratě, když oficielně homologované tratě nešlo využít pro nedostatek sněhu. Naštěstí bylo mrazivo a proto byl vyroben 14 dnů před závody technický sníh, který byl za nemalého úsilí všech domácích činovníků závodu rozvážen pomocí těžké techniky na náhradní tratě a dále upravován rolbou, skútry a ruční úpravou, to vše pod vedením organizačního ředitele Petra Blažka a velitele tratí Miroslava Fojtíka, kteří na tratích a v jejich okolí trávili dny i noci.

Víme, že nelze ocenit ze strany ostatních klubů úsilí domácího klubu při budování tratí, protože vše co se dělo si jen stěží dokáží ostatní členové klubů představit, ale věříme, že s průběhem závodů byli všichni spokojeni, pokud došlo k drobným nedostatkům, tak že tyto nám prominou a těšíme se na to, že opět se někdy v našich končinách všichni uvidíme.

Za prezidium LKVE

Taťána Kuzmová

 

Comments Closed

Aktuální stav
In-počasí
                

             


             Jsme zapojeni do projektu:

      

 
 
Komplexní služby v oblasti IT, správa sítí, internet, poradenství


Renovace veteránů, karosárna, autoservis