1. den závodu Český pohár v běhu na lyžích dorostu pro rok 2008 – 1. část

5. 1. 2008

Dnešní závod ČP dorost I. část – 5.1. 2008, byl náročný nejen pro závodníky a trenéry, ale také pro pořadatele. Vzhledem k počasí, které ve Veřovicích panovalo – foukal silný vítr a během jednoho dne se teplota z -8°C z pátku přehoupla na sobotních +1° C, měli všichni plné ruce práce. Pořadatelé se museli vypořádat s výpadky proudu, které způsobily silné poryvy větru na vysokém napětí mimo obec Veřovice a taktéž trenéři a servismani měli plné ruce práce při mazání lyží. Všichni vše zvládli na výbornou, přistavily se agregáty a baterie, a tak se mohlo přesně a včas odstartovat. Na start nastoupilo 116 závodníků. Závod se běžel volnou technikou (pro nezasvěcené je možno jak bruslit, tak využít pro závod techniku klasickou, tj. bez bruslení).

Domácími „želízky v ohni“ v kategorii starších dorostenců byli Jan Bartoň a Josef Kučínský. Dnes se jim sice na stupně vítězů nepodařilo dosáhnout, ale závody se teprve rozbíhají, takže budou mít dostatek času během sezóny projevit své kvality, což dokázali i dnes. Jan Bartoň se umístil na 5. místě se ztrátou na prvního závodníka 26.7 a Josef Kučínský se umístil na 18. místě se ztrátou 1:25.1. Na trati o délce 6,75 km si medaile vybojovali na prvním místě Jiří Horčička z klubu Fenix SKI team Jeseník s časem 16:11.3, druhé místo obsadil Dušan Augustinák ze Sportovního klubu Nové Město na Moravě s časem 16:16.7 a třetí místo obsadil Jakub Gräf ze sportovního klubu Dukla Liberec s časem 16:18.5.

V kategorii dorostenců mladších na trati o délce 5,7 km jako první doběhl Martin Lopota z Dukly Liberec s časem 14:57.2, jako druhý doběhl Daniel Máka z klubu Krkonoše Vrchlabí s časem 15:03.2 a třetí dojel do cíle Jan Kronika ze LK Slovanu Karlovy Vary s časem 15:04.4.

Další z kategorií byla kategorie starších dorostenek se stejně dlouhou tratí, tj. 5,7 km. Zde si první místo vybojovala Karolína Grohová ze sportovního klubu Krkonoše Vrchlabí s časem 17:31.1, druhé místo obsadila Petra Holubová z klubu Olfin Car – Vella Trutnov s časem 17:36.5 no a jako třetí se umístila Sandra Schützová z Hančového sportovního klubu Beneckos časem 17:41.4.

U dorostenek mladších byla první v cíli na trati dlouhé 4,5 km Ludmila Horká s časem 12:52.9 z Hančového sportovního klubu Benecko, se ztrátou 19.8 sekončila Kateřina Hásková ze Ski klubu Jablonec nad Nisou a třetí v cíli byla Kamila Knopová se ztrátou 20.4 také ze Ski klubu Jablonec nad Nisou.

Potěšující byla také účast slavných jmen našeho lyžování. Ceny vítězům předávala skokanská legenda českého lyžování Pan Jiří Raška spolu se starostou obce Ing. Břetislavem Piterákem. Jako host se účastnil také bývalý trenér Kateřiny Neumannové Pan Stanislav Frühauf.

Všem závodníkům do zítřejšího závodu přejeme hodně sil a úspěchů, stejně jako pořadatelům.

TK

 

Comments Closed

Aktuální stav
In-počasí
                

             


             Jsme zapojeni do projektu:

      

 
 
Komplexní služby v oblasti IT, správa sítí, internet, poradenství


Renovace veteránů, karosárna, autoservis