IX. Běh Světlonohovými chodníčky, Krajský přebor – 20.10. 2007 Veřovice

20. 10. 2007

Sobotní ráno po probuzení vypadalo spíše jako zimní než podzimní a nejeden běžkař začal jistě tápat, zda se ve Veřovicích nepoběží na běžkách, když nám tak krásně sněžilo? Realita byla trošku odlišná, protože přespolní běh je přespolním během zejména díky tomu, že se běhá bez běžek, pěkně po svých. Tak snad se opravdového sněhu dočkáme v zimě a nebude se opakovat rušení jednoho závodu za druhým pro nepříznivé sněhové podmínky, jak tomu bylo v minulé sezóně.

Tratě byly připraveny, pořadatalé také a mohlo se začít závodit. Po příjezdu 123 závodníků proběhla prezentace, tito se seznámili každý se svou trasou a v 10.00 hodin začal první start benjamínků (ročník 2000 a ml.) s tratí o délce 500 metrů. Stejně na tom byli předžačky a předžáci (ročníky 1998-99), všechny tyto kategorie se vydaly na trasu značenou žlutě. Na dvoukilometrovou trať značenou modře nastoupili mladší žačky a mladší žáci (1996-97). Starty probíhaly hromadně, po sobě, v 5 minutových intervalech jednotlivých kategorií. Starší žačky a starší žáci (1994-1995) běželi 3 kilometrouvou červeně značenou trasu. Na mladší dorostenky čekala 5 km trať, na mladší dorostence, starší dorostenky a ženy 6 km trať a nejdelší 9 km trať čekala na starší dorostence a muže.

Někteří ze závodníků do cíle doběhli téměř s omrzlinami i přes teplé oblečení a počasí k nim stejně jako k rozhodčím nebylo moc přívětivé, protože sníh začal tát a bylo sychravo. Celý závod proběhl bez vážnějších problémů, nastaly jen drobnější komplikace u jedné z kategorií, kde došlo u kontroly na podezření z krácení si tratě. To vše bylo vyřešeno pod vedením ředitele závodu pana JUDr. Pavla Křížka a hlavního rozhodčího Ing. Ladislava Fojtíka. Nakonec byly vyhlášeny výsledky závodu IX. ročníku přespolního běhu Světlonohovými chodníčky a také Krajského přeboru Moravskoslezského kraje naším stálým komentátorem Zdeňkem Skořepou. Prezidentkou klubu Taťánou Kuzmovou spolu s viceprezidentem klubu a zároveň předsedou organizačního výboru Daliborem Matušem byly předány vítězům přespolního běhu a krajského přeboru diplomy a mediale.

Výsledky ze závodu naleznete zde.

Nezbývá než poděkovat všem zúčastněným.

 

Comments Closed

Aktuální stav
In-počasí
                

             


             Jsme zapojeni do projektu:

      

 
 
Komplexní služby v oblasti IT, správa sítí, internet, poradenství


Renovace veteránů, karosárna, autoservis