Gulášové odpoledne – 25.8. 2007

25. 8. 2007

Dnešního dne proběhlo od 14.00 hodin na lyžařské chatě odpoledne prošpikované nejen slunečními paprsky, ale také vůněmi gulášů.

Každoročně touto dobou probíhal závod MTB Veřovické vrchy. Vzhledem k tomu, že letos se od jeho uspořádání upustilo, rozhodlo se prezidium klubu pro uspořádání soutěže ve vaření gulášů. Je přeci potřeba, abychom se scházeli nejen na uspořádaných závodech, ale také na více společenštějších akcích. Proto jsme oslovili několik kuchařů, jak z řad profesionálů, tak z řad občanů a členů spolků ve Veřovicích. Asi z desíti oslovených se nám do soutěže přihlásily čtyři týmy:

  1. – Mexický guláš
  Jana Blažková – cena porce Kč 15,–
  2. – Jehněčí guláš
  Pavel a Jiří Blažkovi – cena porce Kč 20,–
  3. – Hovězí guláš
  Dalibor Matuš a Jaroslav Satek – cena porce Kč 45,–
  4. – Guláš „a la Luboš“ – vepřový guláš
  Luboš Pítr – cena porce Kč 20,–

Úkolem týmu bylo uvařit 8-10 litrů guláše dle vlastní receptury, z vlastních surovin, kdy výtěžek z prodeje náležel příslušnému týmu. Pro vyhodnocení nejlepšího guláše byla zvolena forma hlasování. Při zakoupení porce každý strávník obdržel nejen guláš, ale také hlasovací lístek s příslušnou barvou týmu a v případě, že mu guláš chutnal, tento lístek vhodil do připravené hlasovací schránky. V 18.00 hodin proběhlo vyhodnocení týmů a přepočítání obdržených lístků příslušné barvy. Vedoucí sčítací komise byla Evička Blažková a sčítání lístků jí šlo i přes stále trvající prázdniny výborně.

Dopadlo to takto:

  1. místo
   – 29 bodů – modrý tým – guláš č. 3 – hovězí – Dalibor Matuš a Jaroslav Satek
  2. místo
   – 24 bodů – žlutý tým – guláš č. 2 – Jiří a Pavel Blažkovi
  3. místo
   – 17 bodů – červený tým – guláš č. 1. mexický – Jana Blažková
   – 17 bodů – bílý tým – guláš č. 4 – vepřový – Luboš Pítr

Pokud jde o hodnocení, toto berte jen orientačně, je potřeba se připravovat stále na vyhodnocování chystaných závodů, tak to jen abychom nevyšli z cviku, protože všechny guláše byly více jak výborné, o čemž svědčilo i to, že po 18.00 hodině už nezbyl ani jeden a navíc někteří soutěžící to brali „sportovně“, takže lístečky k prodaným porcím nepřidávali. No a ti, co přišli později, tak ti se jen zlobili, že na ně nic nezbylo.

Protože šlo o první klání tohoto druhu, tak určitě si celou akci zopakujeme, v té letošní jsme nabyli první zkušenosti a určitě se budou mít nejen příznivci sportovního dění na co těšit.

Věříme, že ti, kteří k nám zavítali byli spokojeni a určitě nás opět navštíví. Byli jsme mile překvapeni hojnou účastí, zejména, když probíhaly současně různé akce, jak fotbalový a nohejbalový turnaj ve Veřovicích, tak pouť v nedaleké Kopřivnici.

Závěrem nezbývá než poděkovat pořadatelům a i všem týmům, hodně dalších úspěchů do budoucna.

Za prezidium LKVE – Kuzmová

 

Comments Closed

Aktuální stav
In-počasí
                

             


             Jsme zapojeni do projektu:

      

 
 
Komplexní služby v oblasti IT, správa sítí, internet, poradenství


Renovace veteránů, karosárna, autoservis