Informace LK 05/2007

30. 5. 2007

Informace ze závodů

I když by se mohlo zdát, že závodní sezóna 2006/2007 skončila, tak ta zimní určitě ano, avšak začaly běhy do vrchů. Po krátké tréninkové přestávce se reprezentanti klubu vydali na první běžecký závod.

První běh se uskutečnil na Velký Javorník (918 m.n.m) dne 12.5. 2007 a byl součástí Českého poháru běhu do vrchu. Co by byli naši členové klubu za závodníky, kdyby nevyužili možnosti si zaběhat i bez běžek v jarních a letních měsících, téměř v domácím a jim známém prostředí? Tohoto závodu se účastnili hned čtyři naši členové, a to Daniel Čáň, Aleš Hudeček, Tadeáš a Josef Kučínští. Bylo vidět, že celou zimní sezónu opravdu řádně trénovali. V kategorii dorostenců s převýšením 520 metrů se na prvním místě umístil Josef Kučínský (celkově byl 12. ze 106 závodníků) s časem 00:33:40:00, třetí místo ve stejné kategorii obsadil Aleš Hudeček (celkově na 56. místě) s časem 00:41:54:00, v zápětí za tímto našim závodníkem doběhli na čtvrtém místě Tadeáš Kučínský s časem 00:44:03:00 a na pátém místě Daniel Čáň s časem 00:44:56:00. Radost z úspěchu měli nejen sami kluci, ale také jejich trenér Libor Sýkora, kterého výsledky mile překvapily.

Druhým během byl Běh na Lysou Horu (1323 m.n.m.) dne 27.5. 2007 s převýšením 927 metrů. Za Veřovice se účastnili 4 závodníci Miroslav Vrobel a Pavel Tománek, dále 2 členové Lyžařského klubu Veřovice – LKVE, a to bratři Tadeáš a Josef Kučínští. Opět kluci nezklamali jak sebe, tak trenéra, což dokládají výborné výsledky. V kategorii juniorů se umístili Josef Kučínský na krásném třetím místě s časem 00:58:11 a Tadeáš Kučínský v téže kategorii na 11. místě s časem 01:18.15. Celkově v tomto závodě startovalo něco přes 200 závodníků. Ani ostatní účastníci za barvy Veřovic nezklamali. Miroslav Vrobel se umístil s časem 01:06:53 na 14 místě v kategorii muži B, Pavel Tománek se s časem 01:10:09 umístil na 11 místě v kategorii muži C. Ve výsledkové listině je možné také zjistit, že závodů se účastnili a dosáhli výborných výsledků s časy do 1 hodiny další odchovanci veřovických klubů, a to Tomáš Pop a Jiří Zátopek, kteří však závodili za barvy mimo Veřovic.

Všem nezbývá než popřát, ať jim to co nejlépe běhá a mají z této své činnosti radost.

Možná, že chlapci berou tuto svou aktivitu jako přípravu na zimní sezónu, ve které by měl proběhnout ve Veřovicích v termínu 4.1. – 6.1. 2008 závod I. etapy Českého poháru v běhu na lyžích v kategorii dorostu. Nezbývá než věřit, že podmínky v nadcházející sezóně budou lepší a závod se podaří konečně uskutečnit.